Jak skutecznie radzić sobie z wypadającymi włosami?

Jak skutecznie radzić sobie z wypadającymi włosami?

You are currently viewing Jak skutecznie radzić sobie z wypadającymi włosami?
Young woman has hair loss problem. Loosing hair after covid disease. Care shampoo for repairing thin hair. Avitaminosis, anaemia problem . High quality photo

Większości z nas codziennie wypada od 50 do 100 włosów i jest to norma. Gorzej jeżeli ta liczba jest zdecydowanie wyższa i człowiek znajduje ich duże ilości. Niestety problem wypadających włosów dotyczy sporej ilości osób, a jego przyczyny bywają różne. Są to np. zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta czy pielęgnacja.

Co na wypadające włosy? Zdrowa dieta na miarę oczekiwań

Dużo pracy, mało czasu wolnego, niewłaściwa dieta to wszystko wpływa na kondycję naszych włosów. Stają się one osłabione i niestety wypadają. Na szczęście wprowadzają małe zmiany można sporo zyskać. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że zdrowa dieta jest podstawą. Należy całkowicie zrezygnować z jedzenia śmieciowego, które nie tylko nie ma w sobie niemal żadnych wartości odżywczych, ale jeszcze uzależnia. Podobnie rzecz wygląda z napojami kolorowym. Dieta powinna być przede wszystkim oparta na dużej ilości warzyw. Powinny one zajmować ponad 75% miejsca na talerzu. Dieta musi być bogata w witaminy z grupy B, a dokładnie witaminę B2, która znajduje się w makreli czy innych tłustych rybach, a także jajkach, chudej cielęcinie czy roślinach strączkowych. Zaleca się spożywanie produktów bogatych w witaminę B3, której największą ilość znajdziemy w rybach, otrębach, ale też orzeszkach ziemnych. Z kolei dobrym źródłem witaminy B5 jest groch, jaja i brokuły, a witaminy B7 – kurza wątróbka, soja, orzechy włoskie czy kalafior. Zrezygnujcie też z palenia papierosów, bo substancje smoliste mogą powodować wypadanie włosów.

Właściwa pielęgnacja może zatrzymać lub zmniejszyć problem wypadania włosów

Wiele osób zastanawia się, co na wypadające włosy sprawdzi się najlepiej. Oczywiście poza dietą duże znaczenie ma też pielęgnacja. Trzeba wybierać produkty, które są delikatne i przy tym nie obciążają włosów. Najlepiej stosować szampony oraz odżywki na bazie skrzypu polnego, który regeneruje i wzmacnia skórę głowy, ale też zapobiega wypadaniu włosów. Warto także stosować kosmetyki z pokrzywą zwyczajną, która stymuluje porost włosów, ale też hamuje ich wypadanie. Aby pobudzić mikrokrążenie, najlepiej zastosować odżywkę z dodatkiem mięty pieprzowej. Wyobraźcie sobie, że dostępne są także kosmetyki z dodatkiem kofeiny. Powinni je wybierać mężczyźni, gdyż przeciwdziała aktywnej formie testosteronu, czyli DHT, który najczęściej odpowiada za wypadanie włosów. Polecamy jeszcze stymulatory, które wzmacniają cebulki włosów i dzięki temu zapobiegają wypadaniu włosów, a przy tym poprawiają ich kondycję. Nie zapomnijcie jeszcze o stosowaniu kosmetyków bez dodatku silikonów czy innych konserwantów. Włosy powinno się myć delikatnym szamponem, a po jego spłukaniu nałożyć odżywkę. Do tego codziennie należy olejować włosy. Nie zapomnijcie jeszcze o stosowaniu przynajmniej raz w tygodniu wcierek. Trzeba nakładać je na skórę głowy i delikatnie wmasować. Polecamy kosmetyki na bazie bursztynu czy też ziół. Swoją drogą takie wcierki pozwolą także uporać się z problemem nadmiaru sebum. Możecie zastosować choćby olejek rycynowy. Przypominamy, że włosów nie można suszyć gorącym powietrzem. Najlepiej pozwolić im wyschnąć naturalnie bądź używać suszarki z jonizacją. Czas jeszcze wybrać odpowiednią szczotkę do włosów, która nie będzie osłabiać włosów. Polecamy szczotki z szerokim rozstawem, z włosia naturalnego. Taki model naprawdę dobrze rozczesuje, a przy tym nie wyrywa włosów.