Leżaki plastikowe – zalety i zastosowania

Leżaki plastikowe – zalety i zastosowania

You are currently viewing Leżaki plastikowe – zalety i zastosowania

Leżaki plastikowe umożliwiają zaaranżowanie strefy relaksu w obiektach rekreacyjnych oraz z branży HoReCa. Są funkcjonalne, komfortowe i atrakcyjne wizualnie. W ofercie HAGEA znajdują się wyłącznie produkty wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. Poszczególne modele różnią się od siebie kolorami, kształtami oraz wymiarami. Bez względu na wybrany wariant, klienci mogą mieć pewność, że posłuży on przez wiele lat.

Leżak plastikowy może być wykorzystywany w różnych miejscach. Te lekkie i wytrzymałe meble z tworzywa sztucznego są często wybierane zarówno przez osoby urządzające prywatne przestrzenie, jak i te należące do miejsc użyteczności publicznej. Popularnością cieszą się m.in. leżaki basenowe, które stanowią obiekt zainteresowań hoteli, ośrodków wypoczynkowych, aqua parków, kąpielisk, grot solnych czy obiektów SPA & Wellness. HAGEA oferuje również modele nadające się do ustawienia na tarasach, patio, balkonach oraz ogrodach.

Czym charakteryzują się leżaki plastikowe?

Leżaki plastikowe są niezwykle praktyczne i wygodne, da się je łatwo dopasować do konkretnej przestrzeni. Cechuje je lekkość i brak dużych wymagań dotyczących pielęgnacji oraz konserwacji. Klientów przyciąga też ich atrakcyjna cena. Leżak plastikowy może być wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak podłokietniki, dzięki którym zapewni maksymalnie komfortowy wypoczynek. Przydatną funkcję stanowi także możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia. Ze względu na uniwersalność opisywanego materiału, produkuje się z niego leżaki o różnych przeznaczeniach, np. basenowe, hotelowe czy plażowe.

Leżaki plastikowe – niesamowity komfort użytkowania

Relaks na świeżym powietrzu to czysta przyjemność – warto zadbać o to, by spędzić ten czas na komfortowym leżaku. HAGEA posiada w swojej ofercie modele o ergonomicznych i eleganckich profilach, które pozwalają ciału odpowiednio wypocząć. Możliwość regulacji oparcia daje każdemu użytkownikowi leżaka szansę na dostosowanie go do swoich indywidualnych potrzeb. Podczas opalania sprawdzi się rozłożenie mebla na płasko, natomiast czytanie będzie bardziej komfortowe z postawionym oparciem.

Obiekty komercyjne powinny zwrócić szczególną uwagę na zadbanie o elementy zapewniające gościom komfortowy wypoczynek. Ponadto wybierane przez nie meble muszą być łatwe do czyszczenia. Nie ma chyba w tym przypadku bardziej praktycznej opcji niż leżak plastikowy. Nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem kontaktu z wodą, szybko schnie, nie jest narażony na zniekształcenia powodowane przez wilgoć, da się go łatwo wyczyścić z piasku. Dodatkowo modele posiadające kółka można łatwo i szybko przenieść z miejsca na miejsce. To świetne rozwiązanie dla miejsc, w których ilość cienia jest ograniczona – mowa chociażby o strefach wypoczynkowych należących do hoteli czy ogródkach restauracyjnych. Gdy gość będzie chciał przestawić leżak, nie uszkodzi posadzki.

Leżaki plastikowe – wytrzymałość i łatwość przechowywania

Leżaki plastikowe wzmocnione włóknem szklanym są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia oraz wpływ czynników atmosferycznych. Warto zwrócić uwagę na możliwości przechowywania konkretnego modelu. Świetną opcję stanowią leżaki z opcją sztaplowania. Takie meble da się z łatwością ustawić jeden na drugim, a w jednym słupku może znaleźć się aż 35 sztuk. Będzie to przydatne w sytuacjach, w których leżaki nie są użytkowane – to rozwiązanie umożliwi zyskanie dodatkowej przestrzeni. Sprawdzi się szczególnie podczas jesieni i zimy, kiedy meble zewnętrzne czekają schowane na nadejście cieplejszych miesięcy.

Co do zasady leżaki plastikowe możemy podzielić na trzy kategorie: ekonomiczne (w całości plastikowe) na ogół wybierane w dużych ilościach do obiektów użyteczności publicznej: aqua parków, basenów miejskich, przyhotelowych plaż. Druga kategoria to leżaki designerskie, do których często dobierane są materace i poduszki a trzecia to leżaki z siateczką batylen (odporny na wilgoć, grzyb i promienie UV) materiał renomowanej francuskiej marki Serge Ferrari. Dwie ostatnie kategorie to produkty wybierane przez droższe obiekty hotelowe, Spa i inne placówki użyteczności publicznej z wyższą kategorią standardu.

Różne warianty leżaków plastikowych

Obecnie oferta leżaków plastikowych jest znacznie bogatsza niż kiedyś. Popularnością wciąż cieszą się proste modele w stonowanych kolorach, które można łatwo dopasować do dowolnej przestrzeni. Alternatywę stanowią wygodne leżaki-sofy, które z pewnością przykują uwagę gości danego hotelu lub restauracji. Wśród leżaków plażowych i basenowych królują popularne modele w paski wyposażone w kółka ułatwiające ich przenoszenie.